Tivoli Turizm

Seyahatname
Bangkok Hakkında
Bangkok Facebook Grubu Bangkok Twitter Bangkok Blogu Bangkok Social GO
Seyahatname
Pattaya Hakkında
Pattaya Facebook Grubu Pattaya Twitter Pattaya Blogu Pattaya Social GO

 

Bookmark and Share

Ana Sayfa > Yurtdışı Turlar > Uzakdoğu ve Asya Turları > Bangkok - Pattaya Turu

2014 Kış Dönemi
UZAKDOĞU BANGKOK (3) & PATTAYA (3)
Türk Hava Yolları ile 6 gece
20 Ocak, 20 Subat, 20 Mart 2014 Hareket
VİZESİZ

   

01. Gün                 İSTANBUL – BANGKOK
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 17.00‘da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 64 sefer sayılı uçuş ile saat 19.50’de Bangkok’a hareket. Geceleme uçakta.

02. Gün                 BANGKOK
Yerel saat ile 09.45’de Bangkok’a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Bangkok şehir turu. Şehir turunda içinde dünyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle, Yatan Buddha Heykeli, Oturan Buddha Heykeli, Stupa’lar (mezar taşları), Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Buddha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı’nı geziyoruz. Daha sonra Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası, Mücevher Fabrikası ve Tayland’ın şu andaki kralının Bangkok’taki Malikanesi görülecektir. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Kanallar turuna katılabilirler. Bu tur esnasında; Tay’lıların kanallar üzerindeki yaşamını yakından tanıyacak, ayrıca bir yılan çiftliğine uğrayacak, burada Kobra ve Piton gibi yılanlarla yapılan ilginç bir gösteri izleyeceğiz. Gezi sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

03. Gün                 BANGKOK
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Yüzen Çarşı turuna katılabilirler. Turumuz dünyaca ünlü Siam İkizleri’nin doğduğu Samut Songkram Kasabası’nda bir Hindistan cevizi çiftliği ile başlıyoruz. Burada Hindistan cevizi ağacından Tay’lıların nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşyaları görüyoruz. Daha sonra 10 dakika sürecek otobüs yolculuğundan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip egzotik Uzakdoğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen Çarşı’ya geliyor, nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görme ve alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Dönüş yolunda ağaç oymacılığının en güzel örneklerinin bulunduğu atölyeleri gezecek, burada gül ve tik gibi değerli ağaçların sanatçıların elinde nasıl mükemmel biçimde şekillendiğini göreceğiz. Öğleden sonra Bangkok’a dönüş ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Sea Food Market & PatPong Gece Pazarı turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

04. Gün                 BANGKOK
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenleyeceği Ayuthaya turuna katılabilirler. Tayland’ın tarihi eski başkenti, zamanında Uzakdoğu’nun Venedik’i olarak ta bilinen şehir Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ne alınmıştır. Burada kralların yazlık sarayını geziyoruz. İçerdeki muhteşem bahçesi ve yapılarıyla unutulmaz hatıra fotoğrafları çekeceğimiz bu güzel sarayı gezdikten sonra otobüsümüzle kuzeye Ayuthaya Şehri’ne doğru devam ediyoruz. Varışta tarihi kalıntıların bulunduğu bölgeyi ve tapınakları geziyoruz. Görkemli tarihi kalıntılarıyla Ayuthaya tüm turistleri çok etkilemektedir. Öğleden sonra dönüş için otobüsümüzle kısa bir yolculuğun ardından Chao Praya Nehri üzerindeki teknemize geçiyoruz. Buradan teknemizle zevkli bir nehir yolculuğu yaparken açık büfe yemeğimizi de alıyoruz. Akşam üzeri Bangkok’a varış ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

05. Gün                 BANGKOK - PATTAYA
Sabah kahvaltısının ardından Tayland’ın sahil kesimindeki dinlence ve eğlence merkezi Pattaya’ya hareket. Yol üzerinde bir mücevher fabrikası gezecek, Tayland’da çıkan safir, yakut gibi değerli taşların nasıl işlendiğini ve mücevher haline getirildiğini göreceğiz, Buradan hareket ve Pattaya’ya varışın ardından otelimize transfer. Oda dağılımdan sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Timsah Çiftliği turuna katılabilirler. Burada timsahlarla yapılan tehlikeli gösteriyi izleyecek, daha sonra tropik bitki ve ağaçlarla düzenlenmiş bahçeyi gezeceğiz. Kaplanlar ile hatıra fotoğrafı çektirip, filleri elimizle besleyebilecek ve bahçedeki çeşitli Uzakdoğu’ya has canlıları görebileceğiz. Aksam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ünlü kabare Alcazar Show’da unutulmayacak bir gece geçirme imkanını bulacaklar. Tayland’ın Lido tarzı bu en güzel kabare şovunda, değişen sahne dekorları, değişen kostümleriyle dansçıları, muhteşem ışık ve ses sistemleriyle dolu güzel bir akşam geçiriyoruz. Geceleme otelimizde.

06. Gün                 PATTAYA
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği öğle yemekli Mercan Adasıturuna katılabilirler. Pattaya sahilinden özel sürat teknelerimizle palmiye ağaçları ile çevrili mercan tozlarından oluşmuş beyaz kumsalı ile bütün gün turkuaz sularında yüzebileceğimiz Mercan Adası’na gidiyoruz. Öğle yemeği ızgara balık, salata ve tropik meyvelerden oluşuyor. Öğleden sonra otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

07. Gün                 PATTAYA
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Nong Nooch Tropik Bahçe turuna katılabilirler. Tayland’da yıllarca en iyi düzenlenmiş bahçe ödülü almış olan bu muazzam bahçede çok sayıda fotoğraf çekeceğinizi garanti ediyoruz. Önce Tay kültürünü yakından tanıyacağımız bir kültürel şov izleyeceğiz. Tay dansları, Tay Boksu, tarihi savaşların canlandırmasını ve daha bazı başka gösterileri izledikten sonra ikinci bölüme geçecek ve burada fillerin yaptıkları harika gösteriyi izleyeceğiz. Tayland’ın simgesi bu sevimli hayvanların marifetlerine inanamayacaksınız. Öğleden sonra otelimize dönüş. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Fil Safarisi turuna katılabilirler. Doğal ortamda fillerin üzerinde yapacağımız bu gezide keyifli anlar yaşayacağız. Tur sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

08. Gün                 PATTAYA – BANGKOK – İSTANBUL
Sabah uyandırma ve odaların boşaltılması. Bangkok ‘a hareket. Yaklaşık 2,5 saat sürecek olan otobüs yolculuğumuzun ardından Bangkok Havalimanı’na varış. Pasaport ve check in işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 65 sefer sayılı uçuş ile saat 11.10 ‘de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.05’de varış ve turumuzun sonu.

OTELLER

2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişibaşı

Tek Kişilik
Oda Farkı

03 – 12 Yaş
Çocuk

0 –2 Yaş
Çocuk

Bangkok – 5* Montien Riverside Bangkok v.b.
Pattaya – 4* Montien Pattaya Hotel v.b.

995 Euro

295 Euro

885 Euro

150 Euro

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

  • Türk Havayolları ile İstanbul – Bangkok – İstanbul parkurunda ekonomik sınıf uçuşları,
  • 1. Sınıf otellerde oda kahvaltı bazında 6 gece konaklama,
  • Tüm havaalanı otel - havaalanı ve şehirlerarası transferler,
  • Bangkok’da panoramik şehir tanıtım turu,
  • Profesyonel rehberlik hizmetleri
  • Havalimanı Vergileri
  • Seyahat sigortası.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

  • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
  • Yurtdışı çıkış harcı 15 TL

VİZE HAKKINDA BİLGİLENDİRME
T.C. Vatandaşlarına gidilen ülkelere vize uygulaması yoktur. Tur kalkış tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Seyahatname, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

Satış Ofisi : 0212 246 49 49 - 225 25 30 - info@tivoli.com.tr

7/24 iletişim hattımız :
0541 34 TATİL
0541 348 28 45

Rezervasyon ve bilgi edinmek için lütfen tıklayınız...

 

Hakkımızda  |  Uçak Arama  |  Promosyon  |  Otel Arama  |  Araba Kiralama  |  Yurtiçi Fuarlar  |  Yurtdışı Fuarlar  |  Yurtiçi Turlar  |  Yurtdışı Turlar  |  Vize Hizmetleri  |  Bize Ulaşın