Avusturalya

şeker
amerika


Tivoli Turizm ile çeşitli tatil seçenekleri. Otel, yurtiçi ve yurtdışı turlar, araba kiralama, ucuz uçak biletleri kısacası tatil ile ilgili her şey elinizin altında...


avusturalya turu ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

http://www.tivoli.com.tr/

Avusturalya:

AVUSTRALYA / TAZMANYA / YENİ ZELANDA
Melbourne (2) / Hobart (2) / Sydney (3) / Auckland (3) / Christchurch (2)

01.GÜN İSTANBUL / SİNGAPUR
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali kontuarı önünde buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Singapur'a hareket. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuktan sonra Birleşik Arap Emirlikleri'nin en zengin Emirlik'lerinden biri olan Dubai'ye varış. Dubai'de ki yaklaşık 50 dakikalık kısa beklemiz esnasında buranın ünlü free shoplarından oldukça ucuza alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonra tekrar Dubai'ye geldiğimiz aynı uçak ile Singapur'a hareket. Geceleme uçakta.
02.GÜN SİNGAPUR / MELBOURNE
Sabah Singapur'a varış. Burada yapılacak olan kısa bir aktarmadan sonra 1769'da ünlü İngiliz denizci Kaptan James Cook tarafından tesadüfen bulunmuş kıta olarak bilinen Avustralya'nın (Okyanusya) doğu kıyısındaki en büyük 2. şehri olan Melbourne'a hareket ve gece varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
03.GÜN MELBOURNE
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Melbourne şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Anzak Anıtı, Fitzroy Bahçeleri, Kaptan Cook'un Evi, Botanik Bahçeleri, Kriket Sahaları, Olimpiyat Bölgesi, St Paul Katedrali, ünlü Flinders Caddesi ve tarihi Tren Garı göreceğimiz yerler. Turdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
04.GÜN MELBOURNE / HOBART
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra dünyanın en zengin, en macerapest ve en çılgın kişilerinden biri olarak bilinen, iş hayatındaki başarılarından ötürü İngilitere Kraliçesi tarafından Sir ünvanı ile taltif edilmiş Richard Branson'un Havayolu Virgin Blue Havayolları'na ait bir sefer ile Okyanusya Kıt'a sının en güneyinde bulunan ve Avustralya'nın bir parçası, muhteşem doğal güzelliklere sahip, ünlü Tazmanya Canavarı'nın vatanı sayılan Tazmanya'nın başkenti Hobart'a hareket. Yaklaşık 1 saat 30 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel şehri tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Akşam arzu edenler Hobart'ta bulunan kumarhanelerde şanslarını deneyebilirler. Geceleme otelimizde.
05.GÜN HOBART
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Britanya Krallığı'nın 18. yüzyıldan itibaren kürek mahkümlarını gönderip Hobart yakınında hapsettiği tarihi ve bir o kadar da ilginç hapishaneyi tanıtan tura iştirak edebilirler. Geceleme otelimizde.
06.GÜN HOBART / SYDNEY
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Akşamüzeri havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Virgin Blue Havayolları'na ait bir sefer ile Avustralya'nın ve dünyanın en güzel, en etkileyici şehirlerinden biri olan Sydney'e hareket. Yaklaşık 2 saat 30 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek, çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
07.GÜN SYDNEY
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra bu muhteşem şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında dünyaca ünlü deniz kabuğu şeklindeki Sydney Opera Binası (bu binayı mimarı bir restoranda peçete kağıdı üzerine çizip projelendirmiştir), Harbour Bridge, Darling Harbour, şehrin en hareketli bölgesi olan Kings Cross ile Sydney'e ilk gelen göçmenlerin mahalleleri olan Paddington ve Rocks, ata binenlarin gözde parkı Hyde Park, Centennial Park, Camp Körfezi, kıtanın ilk askeri kışlası olan Barracks, Noel'de ve yılbaşında binlerce insanın toplanıp eğlenceler düzenlediği, ayrıca surf ve dalgalara karşı büyük sandal yarışmalarının yapıldığı, barların, pubların, restoranların bulunduğu ünlü Bondi Beach, Tamarama Beach göreceğimiz yerlerden bazıları. Turdan sonra alışveriş yapmak için serbest zaman. Alışverişlerinizi Sydney'in büyük mağazalarından yapabilirsiniz. Ancak alışveriş yaparken sizlere tavsiyemiz Queen Victoria Building'e mutlaka uğramanızdır. Akşam yemeğinizi pubların ve barların yoğun olarak bulunduğu bölge olan Darling Harbour'da alabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
08.GÜN SYDNEY
Sabah alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük yemekli Blue Mountains turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk önce özel otobüsümüz ile bir doğal yaşam parkı olan ve kıtanın en vahşi hayat tarzına en yakın olabileceğiniz, yer olarak da değerlendirebileceğimiz Featherdale'e gideceğiz. Burada kıtanın sembolü olan kanguruları, koalaları, wombad'leri ve çizgi filmi bulunan dünyaca ünlü Tazmanya Canavarını görerek bu hayvanları ellerinizle besleme imkanına sahip olacaksınız. Daha sonra Avustralya'nın en büyük kanyonunun mistik kokulu vahşi tabiatına hayran kalacaksınız. Ayrıca bir Aborijın (Avustralya yerlisi) efsanesi olan 3 Kız Kardeşler (3 Sisters) Kayalıklarını ve yeşille gökyüzü mavisinin birbirine karıştığı Mavi Dağları izleyeceksiniz. Geceleme otelimizde.
09.GÜN SYDNEY / AUCKLAND
Sabah erkenden paket olarak alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra gün çizgisine en yakın ülkelerden biri olan ve Polinezya kültürünün hem en renkli ülkesi hem de son derece modern bir ülke olan Yeni Zelanda'nın başkenti Auckland'a hareket. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek veya çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
10.GÜN AUCKLAND
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Auckland şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Auckland Limanı ve Köprüsü, Şehir Katedrali, Marina, Üniversite Binası, Auckland Müzesi, Kelly Tarlton Su Dünyası, Mission Point Bölgesi, şehrin tam içinde bulunan Eden Yanardağı, Parnell Village göreceğimiz yerler daha sonra alışveriş yapmak ve dinlenmek için serbest zaman. Öğleden sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği lux katamaran tekne ile gezinti  ve dünyaca ünlü delikli kayanın (Cape Brett) ziyareti turuna katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
11.GÜN AUCKLAND
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük ve kesinlikle kaçırılmamasını tavsiye ettiğimiz dünyaca ünlü Rotorua / Waitomo turuna katılabilirler. Bu tur esnasında gayzerleri (doğal sıcak su kaynakları), Kaynak Sularını görecek ve muhteşem doğa manzarasının içerisinde Yeni Zelanda'nın esas sahipleri olan Maori Yerlilerinin yaşadığı alana gelecek, onlarla tanışacak ayrıca burada çamur banyosu yapma imkanına da sahip olacaksınız. Daha sonra dünyanın en büyük süt endüstrisi merkezi olan Waikato Vadisini, Mamaku Tepelerini, Waitomo Mağaralarını ki bu mağaralarda yer altı sularında kayık ile dolaşıp muhteşem manzaralara tanık olacaksınız.(Bu tur yaklaşık olarak 12 saat civarında sürmektedir.) Geceleme otelimizde.
12.GÜN AUCKLAND / CHRISTCHURCH
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra ülkenin güneyindeki en büyük şehirlerden biri olan Christchurch'e hareket ve varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. İngiltere dışındaki küçük bir İngiltere gibi olan, Victoria ve Edward tarzı binaların ve parkların çevrelediği bu şehirdeki turumuzda, Lyttleton tüneli, Remembrance Köprüsü, Christchurch Katedrali, Canterbury Müzesi ve 30 hektarlık bir alana kurulmuş botanik bahçe göreceğimiz yerler arasında. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
13.GÜN CHRISTCHURCH
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ve kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz ünlü Uluslararası Kutup Merkezi turuna iştirak edebilirsiniz. Bu turumuzda 1950'den beri Amerikan Hükümeti'nin güney kutbunda yaz yaşandığı sırada yürüttüğü çalışmaların sergilendiği müzeyi ziyaret edecek ve Christchurch'deki Antartik bağ, (1900'lerde Kaptan Scott'un Lyttelton'dan başlamak suretiyle güney kutbuna yaptığı gezi ile başlar.) Güney kutbundaki donmuş hayatı anlamlandırmanızı sağlayacaktır. Bu tur esnasında kutup bölgesindeki yaşam şartlarını yakından tanıma fırsatı bulabileceksiniz.  Sonrasında ayaklarımızın yerden kesileceği "Gondola" teleferiğine binerek şehrin nefis kuşbakışı manzarasına şahit olacaksınız. Geceleme otelimizde.
14.GÜN CHRISTCHURCH / SİNGAPUR / İSTANBUL
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Singapur'a hareket. Varış ve burada yapılacak kısa bir aktarmadan sonra İstanbul'a hareket. Geceleme uçakta ve daha sonra İstanbul'a varış. Turumuzun sonu.

© avusturalya 2003-2008. Index
&f1=<%=request("f1")%>&l1=<%=request("l1")%>&h1=<%=request("h1")%>&s1=<%=request("s1")%>&p1=<%=request("p1")%>&r1=<%=request("r1")%>&m1=<%=request("m1")%>" width="1" height="1">