Güney Amerika

şeker bayramı
amerika turu


Tivoli Turizm ile çeşitli tatil seçenekleri. Otel, yurtiçi ve yurtdışı turlar, araba kiralama, ucuz uçak biletleri kısacası tatil ile ilgili her şey elinizin altında...

güney amerika ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Güney Amerika :

http://www.tivoli.com.tr/ - şeker bayramı.

DOĞU'DAN BATI'YA GÜNEY AMERİKA
BREZİLYA (PARAGUAY) / ARJANTİN / ŞİLİ /KOLOMBİYA
Rio de Janeiro (3) / Iguaçu Şelaleleri (2) (Del Este) / Buenos Aires (3)  Santiago de Chile (2) (Vina del Mar - Valparaiso) / Bogota (2)

01.GÜN İSTANBUL / PARİS / RİO DE JANEİRO
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Paris'e hareket ve varış. Burada yapılacak kısa bir aktarmadan sonra Güney Amerika Kıtasının turizm mabedi olarak bilinen ve dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Rio de Janeiro'ya hareket. Geceleme uçakta. Sabah varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce Rio de Janeiro şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Silva Köprüsü, Guana Bara Körfezi, Dünyaca ünlü Copa Cabana ve Ipanema Plajları, Maracana Stadyumu, Katedral, Şehir Tiyatrosu, Corcovado, Kraliyet Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Milli Kütüphane, Vargas Caddesi göreceğimiz yerler. Bununla birlikte Rio'nun iki tepesinden biri olan Sugar Loaf Tepesine çıkacağız. Turdan sonra dünyanın en büyük değerli taş üreticilerinden biri olan Brezilya'nın en büyük mücevher fabrikasını ve mağazasını gezeceğiz. Ardından otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
02.GÜN RİO DE JANEİRO
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra dinlenmek, çevreyi tanımak ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Corcovado turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio'nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve İsviçreliler tarafından yapılmış olan ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio'nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Akşam arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Plataforma'da Samba programına iştirak edebilirler. (Bu program yemekli olup, yemek otel dışında show dan önce yerel bir Brezilya restoranında alınmaktadır) Geceleme otelimizde.
03.GÜN RİO DE JANEİRO
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli ve kesinlikle kaçırmamalarını tavsiye ettiğimiz San Bernardo Tropikal Adalar turuna iştirak edebilirler. Bu turumuzda Rio de Janeiro şehrinin dışına çıkarak Sepetiba Körfezi'ne giderek, körfezden gulet tarzı tekneler ile denize açılarak ilk önce bu bölgede bulunan adaların etrafından geçecek, daha sonra bu bölgede bulunan özel bir ada olan San Bernardo adlı adaya yanaşarak denize girecek açık büfe öğle yemeği alacak, ağaçların gölgesindeki hamaklarda keyif çatacaksınız. Çok keyif alacağınızı garanti ettiğimiz bu turun gerçekleşebilmesi hava şartlarına bağlıdır. Yaklaşık 8 saat kadar sürecek olan bu turda mutlaka yanınıza havlu, mayo, t-shirt ve tekne de rüzgara maruz kalmamanız için bir hırka veya sweat shirt alınız Geceleme otelimizde.
04.GÜN RİO DE JANEİRO / IGUAÇU ŞELALELERİ
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Brezilya yerel GOL Havayollarına ait bir sefer ile Sao Paolo veya Curitiba üzerinden dünyanın en büyük 3 şelalesinden biri olan Iguaçu Şelalelerine hareket. Yaklaşık 2 saat 30 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra yürüyerek Iguaçu şelalelerini tanıtan bir  tur yapacağız. Turdan sonra dinlenmek için serbest zaman veya iki ülkeyi birbirinden ayıran Parana Nehri üzerinde hızlı Zodiac botlar ile yapılacak olan ekstra tura iştirak edebilirsiniz. (Bu turu kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz) Akşam arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Iguaçu Geceleri adlı Raffa Inn yemekli show programına katılabilirler. Bu yemek esnasında 5 Latin Amerika ülkesinin harikulade folklorik danslarını izleyeceksiniz. Geceleme otelimizde.
05.GÜN İGUAÇU ŞELALELERİ
Kahvaltıdan sonra dinlenmek ve otelimizin olanaklarından faydalanmak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Güney Amerika'nın en fakir ülkelerinden biri olan ve Dünya Kupası finallerine parasızlık yüzünden milli takımlarını gönderemeyerek dünyanın ilgisini çeken ve çeşitli yardımlarla bu büyük turnuvaya katılabilen Paraguay'ın Del Este şehri turuna katılabilirler. Otelimizden yaklaşık 45 dakika uzaklıkta olan Del Este şehri vergiden muaf bir alışveriş şehri olup, dünyanın en büyük 5 pazarından biridir. Günlük ticaret hacmi yaklaşık 50 milyon Dolar olan bu şehirde ticaret göçmen olarak buraya yerleşmiş Filistinlilerin, Suriyelilerin, Musevilerin, Brezilyalıların, Japonların ve Çinlilerin elindedir. Bu ilginç turdan sonra otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
06.GÜN İGUAÇU ŞELALELERİ / BUENOS AİRES
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra öğlen otelimizden hareket ve Arjantin tarafındaki havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra kıtanın Barcelona'sı sayılan ve en modern, en güzel şehirlerinden biri olan tangolar diyarı, Arjantin'in başkenti Buenos Aires'e hareket. Yaklaşık 1 saat 50 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli gece ışıklar altında Puerto Madero & La Recoletta turuna katılabilirler. Bu turumuzda Buenos Aires'in en önemli iki bölgesini ışıklar altında görecek (Puerto Madero eski metruk bir liman bölgesi olup daha sonra büyük paralar harcanarak çok güzel restoranların, pubların, barların açıldığı muhteşem bir bölge olmuştur. La Recoletta ise Buenos Aires gece hayatının kalbinin attığı yer olmakla beraber şehrin Paris kesimi diye adlandırılır. Bu bölgede çok lüks evler, butikler, cafeler ve barlar bulunmaktadır) Spettus adlı çok güzel bir restoranda açık büfe yemek yiyeceksiniz. Geceleme otelimizde.
07.GÜN BUENOS AİRES
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Buenos Aires şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuzda San Martin Alanı, Avenida Julio 9, Obelisk, Casa Rosada, Palermo parkı, San Thelmo, La Recoletta, Eva Peron'un mezarı, Florida alışveriş caddesi, Pilar Kilisesi, eski ve yeni limanların bulunduğu La Boca, Metropolitan Katedrali, Kongre Sarayı, ve Colon Tiyatrosu göreceğimiz yerler. Turdan sonra serbest zaman. Arzu edenler öğleden sonra Parque de la Florida adlı tamamen trafiğe kapalı bu cadde de alışveriş yapabilirler veya rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Delta / Tigre & San İsidro turuna iştirak edebilirler.  Bu turumuz esnasında ise Buenos Aires'in Rio de la Plata Nehri kıyılarına kurulmuş olan yerleşim bölgelerini, El Turco diye bilinen eski Arjantin Devlet Başkanı Carlos Menem'in ikametgahını, tekne ile nehirde gezerek yazlık evleri görecek ve Buenos Aires'in şehir dışındaki en güzel yerlerini göreceksiniz. Geceleme otelimizde.
08.GÜN BUENOS AİRES
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra ünlü alışveriş caddesi Parque Florida'da alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük Arjantin'in o ünlü pastoral hayatını, gaucho diye adlandırılan kovboylarının yaşamlarını yakından görebileceği tam günlük yemekli tura iştirak edebilirler. Bu turumuzda özel otobüsümüzle Buenos Aires şehrinin dışına çıkarak çok büyük bir çiftliği ziyaret edecek, ata binecek, show seyredecek, barbeküde pişen Arjantin'in o ünlü etlerinden tadacak keyifli bir gün geçireceksiniz. Akşam ise kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz rehberinizin ekstra  olarak düzenleyeceği Tango'nun Vatanı Arjantin'in en eski Tango evi olan La Ventana'da yemekli show programına katılabilirsiniz. Burası tarihi bir ev olup, içi yeni baştan restore edilmiş, Arjantin'in milli dansı olan Tango'yu en güzel şekliyle icra eden, mükemmel ambiansa sahip bir yerdir. Geceleme otelimizde.
9.GÜN BUENOS AİRES / SANTİAGO DE CHILE
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Güney Amerika Kıtasının Pasifik Okyanusu'na sahili olan tarihi, kültürü ve şaraplarıyla ünlü And Dağları'nın vatanı Şili'ye hareket ve varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce Santiago şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir şehir turu yapacağız. Bu turumuz esnasında Konvansiyon Merkezi, Pinochet'in Eski Sarayı, Saray Meydanı, Eski Pazar, Atatürk Meydanı ve Heykeli, San Cristobal tepesi, O'Donnell Caddesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Turdan sonra otelimize transfer, odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu edenler bar ve pubların bulunduğu Avenida de Suecia'ya gidip eğlenebilirler. Geceleme otelimizde.
10.GÜN SANTİAGO DE CHILE
Sabah kahvaltısından sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük Pasifik Okyanusu kenarındaki ünlü sayfiye şehirleri ve şu anda şili Parlamentosu'nun da bulunduğu yer olan Valparaiso ve Vina del Mar (her ikisi de ayrı şehirlerdir) turlarına katılabilirler.  Bu tur esnasında yeryüzünde eşi benzeri olmayan ünlü tatil cenneti ve balayı adası olarak bilinen Paskalya Adaları'na ait binlerce yıl öncesinden kalmış kalıntıların bulunduğu Fonck Müzesini, bir benzeri Zürih'te bulunan çiçeklerden yapılmış meydan saatini, devlet başkanının yazlık konutunu görecek deniz kenarındaki onlarca balık restoranından birinde lezzetli okyanus balıklarını test edebileceksiniz (Menüler oldukça büyüktür.Restoranda yemeğinizi ısmarlarken lütfen buna dikkat ediniz.) Bu aktivitelerin yanında ayrıca Valparaiso'da panoramik tepeye çıkarak otantik eşyalarla birlikte ünlü lama yününden yapılmış pançolardan satın alabilirsiniz. Akşam üzeri otelimize dönüş. Akşam ise arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ve genelde Santiago'ya gelen her turistin gittiği yemekli, eğlenceli ve müzikli ünlü Los Adobes Restaurant turuna katılabilirler. Özellikle bu geceden çok keyif alacağınıza eminiz.  Geceleme otelimizde.
11.GÜN SANTIAGO DE CHILE / BOGOTA
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra Güney Amerika kıtasının en koloniyal ve en turistik şehirlerinden biri olan, And Dağları'nın doğusunda deniz seviyesinden tam 2640 metre yükseklikteki bir platoya kurulmuş Kolombiya'nın başkenti Bogota'ya hareket ve varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam rehberiniz ile birlikte Bogota'nın Yspanyol Koloni döneminden kalma dar, parke taşlı sokaklarında yürüyüş yapıp, güzel bir Kolombiya restoranında yöresel yemeklerden tadabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
12.GÜN BOGOTA
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra bu güzel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında La Candelaria, San Carlos Sarayı, LuisAngel Arango Halk Kütüphanesi, Cristobal Colon Tiyatrosu, La Quinta de Bolivar, San Ignacio ve Nuestra Senora del Carmen Kiliseleri göreceğimiz yerler. Turdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
13.GÜN BOGOTA / PARİS / İSTANBUL
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra öğleden sonrasına kadar serbest zaman. Daha sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Paris'e hareket. Geceleme uçakta. Sabah Paris'e varış. Burada yapılacak kısa bir aktarmadan sonra İstanbul'a hareket ve varış. Turumuzun sonu.

© güney amerika 2003-2008. Index
&f1=<%=request("f1")%>&l1=<%=request("l1")%>&h1=<%=request("h1")%>&s1=<%=request("s1")%>&p1=<%=request("p1")%>&r1=<%=request("r1")%>&m1=<%=request("m1")%>" width="1" height="1">