Prag

tatil
amerika turu


Tivoli Turizm ile çeşitli tatil seçenekleri. Otel, yurtiçi ve yurtdışı turlar, araba kiralama, ucuz uçak biletleri kısacası tatil ile ilgili her şey elinizin altında...

prag ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

http://www.tivoli.com.tr/ - tatil .

TUR PROGRAMI
1. Gün: İSTANBUL/PRAG
Atatürk havalimanı dış hatlar gidiş terminali Tivoli Turizm kontuarı önünde Tivoli Turizm görevlileri ile buluşma. Bilet, gümrük işlemlerinin ardından PRAG'a hareket. Yaklaşık 2.5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından PRAG'a varış. Hava alanında bekleyen özel araçlarımız ile şehir turunu yapmak ve kahvaltı etmek üzere şehir merkezine gidiyoruz. Prag'ın tarih dolu sokaklarında bulunan kafelerde yapacağımız serbest kahvaltı sonrası şehir turumuza başlıyoruz. 7 tepenin üzerine kurulmuş olan Vltava Nehri'nin kollarının geçtiği bu güzel kentte yapılacak şehir turunda Hradchany Kalesi, St. Vitus Katedrali, VI. Charles Köprüsü, Belediye Binası, Smetana Tiyatrosu, Franz Kafka'nın evinin bulunduğu Altın sokak görülecek yerler arasında. Turumuz sonrası otelimize yerleşme serbest zaman. Arzu eden  misafirlerimiz için akşam (Ekstra) yemekli Vltava Tekne Turu. 2 saat sürecek olan turumuzda çek müziği eşliğinde romantik açık büfe  yemek ve 1 adet içki fiyatımıza dahildir. Prag'da olduğunuzu gerçek anlamda hissetmenizi sağlayacak olan turumuza katılmanızı önemle tavsiye ederiz. Tarihi Charles köprüsünün altından geçerken dilek tutmayı unutmayınız. Tur bitiminde otele dönüş ve geceleme otelimizde.

2. Gün  : PRAG
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz   UNESCO'nun "Dünya Mirasi" listesindeki şehirlerden Kutna Hora turumuza katılabilirler.(Ekstra) Şehir Prag'a 1 saat mesafede olup gümüş madenleri sayesinde ortaçağda bölgenin en zengin şehri olmuş ve bir ara Prag yerine başkent olması gündeme gelmiştir. 17. Yüzyılda gümüşün tükenmesiyle önemini kaybetmeye başlayan şehir, yapılan restorasyonlarla güzelliğini günümüze kadar korumuştur. Bu turda ayrıca Kutna Hora'nın hemen dışındaki, insanlara hayatın geçiciliğini hatırlatmak amacıyla, tamamen insan kemikleriyle dekore edilmiş Kemikli Kilise de ziyaret edilir. Kunta hora sakin atmosferi ve eşsiz manzarası ile görülmeğe değer bir turumuzdur. Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. Gün  : PRAG
Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için tam gün ekstra Karlovy Vary turuna katılma imkanı.(Ekstra). Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri. Kentte sıcaklıkları 30-70 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta ve yerel bir restoranda öğle yemeği alınmaktadır. Akşam için dileyen misafirlerimiz Cek gala gecesine katılabilirler.(Ekstra) Lezziz çek mutfağından çeşitli lezzetleri tatmanız için eşsiz bir imkan olan bu turumuz esnasında sınırsız içki ve yerel danslar, animasyon gösterileri de sergilenecektir. Orjinal şarap servisi, meşhur çek likörü Becherovka (Karlovy Vary de üretilen 32 karışımdan oluşan geleneksel likör özellikle kalp ve miğde rahatsızlıklarına iyi gelmesi ile bilinir) ve siyah bira, şampanya ikramları ile farklı içki çeşitlerini limitsiz denemek hoşunuza gidecektir. 
4.Gün   : PRAG / İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından uçuş saatimize kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz sabahın erken saatlerinde Vltava nehir gezisine katılabilirler (Ekstra) 1 saat sürecek olan bu turumuz esnasında müzik eşliğinde enfes Prag manzaraları ve 1 adet içecek fiyatlarımıza dahildir. Arzu eden misafirlerimiz   Terezin Nazi Kampı  turumuza katılabilirler.(Ekstra) Terezin 18. yy'da hükümdar II. Josef tarafından krallığı korumak amacı ile askeri kale ve savunma hattı olarak kurulmuş bir kenttir, II. Dünya Savaşı sırasında ise tamamen karakter değiştirerek Musevi Gettosu'na çevrilmiş ve Nazi Toplama Kampı olarak kullanılmış. Turumuz esnasında yüzyılların izini taşıyan bu kent gezilmektedir. Ardından özel otobüslerimiz ile havalimanına transfer. Onur havayolları ile İstanbul'a hareket. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile.

NOT: PRAG'A ÖZGÜ KUKLA TİYATROLARI ÇOK İLGİ ÇEKİCİ VE ÖZELLİKLE HER YAŞA HİTAB ETMELERİ BAKIMINDAN GÖRÜLMEYE DEĞER BULDUĞUMUZ AKTİVİTELER ARASINDA YER ALMAKTADIR. İLGİLENEN MİSAFİRLERİMİZ REHBERLERİNDEN BİLET TEMİN EDİLMESİ KONUSUNDA BİLGİ ALABİLİRLER.
UYARI : TİVOLİ TURIZM HAVAYOLU İLE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABİDİR. ÖZEL UÇUŞLARDA RÖTAR RİSKİ HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUŞ ÖNCESİNDE SAATLER DEĞİŞEBİLİR. TİVOLİ TURİZM BU DEĞİŞİKLİKLERİ EN KISA SÜREDE BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. MİSAFİRLERİMİZ SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR.

© prag turu 2003-2008. Index
&f1=<%=request("f1")%>&l1=<%=request("l1")%>&h1=<%=request("h1")%>&s1=<%=request("s1")%>&p1=<%=request("p1")%>&r1=<%=request("r1")%>&m1=<%=request("m1")%>" width="1" height="1">