Tivoli Turizm
SaraybosnaDubrovnikbudva

Ana Sayfa > Yurtdışı Turları > Avrupa Turları > Kurban Bayramı Balkanlar Turu

Dubrovnik Facebook Grubu
Facebook grubumuza üye olun, indirimlerden yararlanın...

11, 13 ve 15 Ekim 2013 Hareket
KURBAN BAYRAMI BALKANLAR TURU
Sırbistan-Bosna-Karadağ-Arnavutluk-Makedonya (5 Ülke)
 Belgrad-Saraybosna-Mostar-Trebinje-Budva-Tiran-Ohrid-Üsküp
Pegasus Havayolları ile 7 gece konaklama

Skopje - Belgrad (Trebinje)1.Gün İstanbul - Belgrad
İstanbul Sabiha Gökcen Havalimanı, Dış hatlar Terminali Pegasus kontuarı önünde saat 11:30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben PC 811 sefer sayılı uçakla saat 15:15’de Belgrad’a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 15.35'te Belgrad’a varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Şehir turu sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

belgrade palace

2.Gün Belgrad- Saraybosna  (320 km)
Kahvaltı ardından Saraybosna’ya hareket. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

3.Gün Saraybosna-Mostar-Trebinje (247 km)
Kahvaltının ardından ünlü şehir  Mostar’a hareket. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılındaki savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Sonrasında, Blagaj Bölgesini ve Bosna’nın ilk tekkesi olan etkileyici Blagaj Tekkesi’ni geziyoruz. Bosna Hersek’te bir sonraki durağımızda, bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Tur bitimi Trebinje’deki otelimize transfer ve odalara yerleşme. (Yesil pasaportu veya Shengen vizesi olan misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Akşam yemekli Dubrovnik turuna katılabilir.) Geceleme ve Aksam yemeği otelimizde.

4.Gün Trebinje-Kotor-Budva-Iskodra (145 km)
Kahvaltının ardından, dünyanın en genç devletlerinden biri olan Karadağ’a geciyoruz. ilk durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor... Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda, bu şirin beldeyi tanıyacağız. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’ya geçiyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (Eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğimiz bir  mola sonrasında Arnavutluk-Muriqan sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’un Iskodra kentinde bulunan otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

skadar    Trebinje lake

5.Gün Iskodra-Tiran-Durres-Ohrid  (356 km)
Kahvaltı ardından otelden hareketle Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turunda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından, Arnavutluk-Kafasan sınır kapısına varıyoruz. Gümrük islemleri ardından Makedonya Ohrid Gölü’ne transfer. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

6.Gün Ohrid golu –Struga-St Naum-Resne-Manastir- Ohrid (190 km)
Sabah kahvaltı ardından, St Naum - Resne - Manastır (Bitola) Ohri turu için otelden hareket. Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket. Yolumuz üzerinde bulunan, İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır(Bitola) kent gezisi; Türk Çarşısı, Bedesten, İshak Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz, ardından Ohrid’e hareket ve Ohrid şehir turu. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turunda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Şehir turunun ardından otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.Gün Ohrid  –Kalkandelen- Üsküp  (178 km)
Sabah kahvaltı sonrası Üsküp’e doğru hareket. İlk durağımız Gostivar’a varış ve şehir turu. Ardından Kalkandelen’e devam ediyoruz. Kalkandelen‘de Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi’ni ve bir mimari eser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz.. Ardından Üsküp’e varış ve panoramik şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısı’na gidiyor tarihi eserleri görmeye başlıyoruz .Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan, 1550 tarihli Kurşumlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilen saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından alışveriş için serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar, vb. alınabilecekler arasında. Turun bitimi ile birlikte otele transfer ve odalara yerleşme. Aksam yemeği yerel restoranda canlı müzik eşliğinde alınacaktır.Geceleme otelimizde.

   

8.Gün  Üsküp-Istanbul
Sabah kahvaltısı ardından Üsküp’e Vodno dağına hareket. Turumuzun bitimi ile birlikte Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Havayolları’nın tarifeli seferi ile saat 16:25’de İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından varış ve turumuzun sonu.

 

 

11, 13 ve 15 Ekim 2013 Hareket,
BALKANLAR TURU - 05 Ülke

Paket Tur Fiyatı;

İki kişilik odada kişibaşı 699 Euro 

Tek kişilik oda farkı 180 Euro

Oteller ;
1 gece Üsküp, Hotel Royal 4*             www.royal.com.mk/index.php/en
2 gece Ohrid, Sileks 4* Hotel             www.hotelsileks.mk/en/location
1 gece Iskodra, Coloseo 4*               www.colosseohotel.com
1 gece Trebinje,  4* Hotel  Leotar     www.hotelleotar.com/sr/vesti/
1 gece Sarayevo, Hotel Sarajevo 4* www.sarajevohotel.ba/en.html
1 gece Belgrad, Hotel Astoria 4*       www.astoria.rs

Fiyata dahil olan servisler;
*Pegasus Havayolları ile Istanbul (Sabiha Gökçen) – Belgrad gidiş, Üsküp – Istanbul (Saw) dönüş uçuşları,
*Belirtlien kategori otellerde kahvaltı dahil konaklama,
*Tüm transferler ve şehir turları,
*Programda belirtilen geziler,
*Programda belirtilen akşam yemekleri,
*Profesyonel rehberlik hizmetleri,
*Yurtdışı seyahat sigortası.

Fiyata dahil olmayan servisler;
*Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
*Öğlen yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler.
*Müze ve ören yeri girişleri,
*Rehber ve şöför bahşişleri.

Satış Ofisi : 0212 246 49 49 - 225 25 30 - info@tivoli.com.tr

Hakkımızda  |  Uçak Arama  |  Promosyon  |  Otel Arama  |  Araba Arama  |  Yurtiçi Fuarlar  |  Yurtdışı Fuarlar  |  Yurtiçi Turlar  |  Yurtdışı Turlar  |  Vize Hizmetleri  |  Bize Ulaşın