Tivoli Turizm
 

Ana Sayfa > Yurtdışı Turları > Uzakdoğu ve Asya Turları > Kurban Bayramı Güney Kore Turu


KURBAN BAYRAMI
GÜNEY KORE TURU

Tarifeli sefer ile direkt uçuş
04 Ekim 2014 hareket, 6 Gece konaklama...

1.Gün     04 Ekim                 ISTANBUL – SEUL
Istanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde 15:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Asiana Havayollarının tarifeli direkt uçuşu ile 17:30’da Güney Kore’nin başkenti Seul’e keyifli ve konforlu bir uçuş. Geceleme uçakta.

2. Gün    05 Ekim                 SEUL - BUSAN
Yerel saat ile 09:20’de Seul Incheon Havalimanına varış. Pasaport ve bagaj işlemleri ardından transfer ve yaklaşık 1 saatlik Busan uçuşu. Busan havalimanına varış ve alanda bekleyen aracımız ile dünyanın en büyük beşinci, Kore’nin ise en büyük liman kenti olan Busan panoramik şehir turu için hareket. Turumuzda bölgenin en popüler tepesinde bulunan, içinde 129 metre yüksekliğindeki Busan Kulesini, anıtları, sergileri ve hediyelik eşya mağazası bulunduran Yongdusan parkını ve Kore’nin en büyük deniz ürünleri marketi olan, balina eti dahil denizde yaşayan tüm canlıları bulabileceğiniz ve satıcıların genellikle güleryüzlü bayanlar olduğu Jagalchi pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası otelinize transfer. Otele yerleşme ve dinlenme için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

3. Gün    06 Ekim                 BUSAN
Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası şehir turu için hareket. İlk durağımız Kore savaşı şehitlerimizin de yattığı ve etkileyici güzelliği ile oldukça huzurlu bir ortam olan ve dünyada sadece bir tane bulunan Birleşmiş Milletler anıt mezarlığı. Duygulu anlar yaşayacağınıza inandığımız ziyaret sonrası Asya’nın Manhattın’ı olarak da bilinen Busan’ı denizden görebileceğimiz keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dongbaek Adası ve Asya Pasific Ekonomi Zirvesinin yapıldığı Nurimaru Apec House görülecek yerlerden bazıları. Gezimiz güzel manzarası ile Dalmaji tepesi ve ünlü Haeundae plajı ile devam ediyor. Ardından resmi açılışı Ocak 2003 yılında yapılan, yaklaşık 7,5km uzunluğunda, Kore’nin ikinci büyük köprüsü olan Gwangan köprüsünü görüyoruz. Tur bitimi otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

4. Gün    07 Ekim                 BUSAN – GYEONGJU
Sabah kahvaltı sonrası otobüs ile M.Ö. 57 ile M.S. 996 yılları arasında yaşamış antik Silla Krallığı’nın başkenti olan Gyeongju’ya hareket. Varışı takiben şehir turu. Tur sırasında antik kral mezarlarını barındıran Chonma Royal Tumülünü görecek ve Seokguram Grotto’yu ziyaret edeceğiz. Burası Bulguksa tapınağının da bir bölümü olan, deniz seviyesinden 750mt. yükseklikte doğa içinde, çok özel bir mimariye sahip dini bir yapıdır. Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Seokguram Grotto, içinde budizmin en önemli eserlerinden biri olan görkemli Buda heykelini de barındırıyor. Ardından Golgulsa tapınağını görerek, uzakdoğu kültürünü yansıtan özel bir gösteri olan Sunmudo Show’u izleyeceğiz.  Geceleme otelinizde.

5. Gün    08 Ekim                 GYEONGJU - SEUL
Sabah kahvaltı sonrası transfer ve Seul’e gideceğimiz trene biniş. Kurşun Tren olarakta bilinen, KTX adı verilen hızlı tren ile yapacağımız yaklaşık 2 saatlik keyifli ve rahat bir yolculuk ardından Seul’e varış. Ardından Seul şehir turu için hareket. Turumuzda Mavi Ev olarak bilinen Kore başkanlık konutu, Kraliyet Sarayı, Jogyesa Budist Tapınağı, şehrin yeni simgesi haline gelen Cheonggyecheon kanalı ve lüks alışveriş semti olarak bilinen Myeongdong bölgesi panoramik olarak görülecek yerlerden bazılarıdır. Tur bitimi otele transfer. Odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Geceleme otelinizde.

6. Gün    09 Ekim                 SEUL
Sabah kahvaltısının ardından antikacıları ve el yapımı, hediyelik eşya satan dükkanları ile ünlü Insadong caddesinde alışveriş sonrası Changdeok Sarayı ve Seul kulesini görecek ardından geleneksel Kore mimarisinin korunduğu Hanok denen Asya stili yapılardan oluşan köyü ziyaret edeceğiz.  Gün boyu sürecek gezimizin ardından otele transfer. Geceleme otelinizde.

7. Gün    10 Ekim                 SEUL
Sabah kahvaltısının ardından kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olan, Kuzey Kore sınırında bulunan Tarafsız Bölge / DMZ turuna katılabilir.(125 Usd.) Dünyada iki bölünmüş tek ülke olan Kore’yi bir başka açıdan, Güney ve Kuzey sınırından görebileceksiniz. Son derece güvenli bu askerden arındırılmış tampon bölgeye gittiğimizde burada neler olduğunu hissedecek ve Kore’ye neler olduğunu da anlayabileceksiniz. Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın. Tur sırasında Özgürlük köprüsü, 1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1.7 km uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneli, Dorasan istasyonu,  Gözetleme Merkezi, Imjingak Anıtını ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otele dönüş ve serbest zaman. Alışveriş yapmak isteyen misafirlerimize, yerel ve ilginç ürünler için Itaewon, lüks markalar için Myeongdong ve ekonomik fiyatları için şehrin en büyük alışveriş bölgesi Dongdaemun Market’i önerebiliriz.  Geceleme otelinizde.

8. Gün    11 Ekim                 SEUL
Sabah erken saatte havalimanına hareket. Bilet ve bagaj işlemleri ardından saat 10:40’ta Istanbul’a direkt uçuş. Keyifli ve konforlu yolculuk sonrası yerel saat ile 16.10’da Istanbul’a varış ve ayrıcalıklı hizmetlerimizin sonu.

Program içeriği aynı kalmak şartı ile rehber tarafından sıralaması değiştirilebilir.

Belirtilen TL tutarları rezervasyon gününde geçerli Euro kuruna göre değişiklik gösterebilir.

OTELLER

2 Kişilik Odada kişibaşı

Tek Kişilik
Oda Farkı

Çocuk
(02-11 Yaş)

B  KATEGORI

1.350 Euro
(3.699 TL)

190 Euro
(520 TL)

1.250 Euro
(3.425 TL)

A  KATEGORI

1.650 Euro
(4.521 TL)

290 Euro
(794 TL)

1.550 Euro
(4.247 TL)

Erken rezervasyon yaptıran misafirlerimize ;
Her oda için 100 Euro erken rezervasyon indirimi veya peşin fiyatına 12 Taksit fırsatı

OTELLER

BUSAN

GYEONGJU

SEOUL

B KATEGORİ

DALMAJI HOTEL,
vb.

HOTEL VALENTINE,
vb.

BIWON HOTEL,
vb.

A  KATEGORİ

SEA CLOUD HOTEL, vb.
www.seacloudhotel.com

COMMODORE HOTEL, vb.
www.commodore.co.kr

MARIGOLD HOTEL, vb.
www.hotelmarigold.co.kr

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ :

 • Asiana Havayolları ile İstanbul-Seul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
 • Yerel Havayolları ile Seul-Busan ekonomi sınıfı uçuşu
 • Havalimanı vergileri,
 • Tercih edilen kategori otellerde 2 gece Busan, 1 gece Gyeongju ve 3 gece Seul olmak üzere toplam 6 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Alan-otel-alan transferleri,
 • Programda belirtilen şehir turları ve şehirlerarası transferler,
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri,
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası. 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ :

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL),
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Ekstra turlar,
 • Rehber ve şoför bahşişleri.
 • Dileyen misafirlerimiz için otel ve yerel restoranlarda 6 kez alınacak akşam yemeği farkı 150 Euro / Kişibaşı.

* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 6 ay geçerliliği olan pasaport seyahat için yeterli olup vize gerekmemektedir. 

Seyahatname, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Satış Ofisi : 0212 246 49 49 - 225 25 30 - info@tivoli.com.tr

Hakkımızda  |  Uçak Arama  |  Promosyon  |  Otel Arama  |  Araba Kiralama  |  Yurtiçi Fuarlar  |  Yurtdışı Fuarlar  |  Yurtiçi Turlar  |  Yurtdışı Turlar  |  Vize Hizmetleri  |  Bize Ulaşın