Tivoli Turizm
 

Ana Sayfa > Yurtdışı Turları > Uzakdoğu ve Asya Turları > Seul Güney Kore Turu

Asian Airlines
GÜNEY KORE TURU


ASIANA HAVAYOLLARI ile Direkt Uçuş
04 Nisan 2014 hareket, 6 Gece

1.Gün    İSTANBUL – SEUL (04 Nisan)
Istanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde 15:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Asiana Havayollarının tarifeli direkt uçuşu ile 17:30’da Seul’e keyifli ve konforlu bir uçuş. Geceleme uçakta.

2. Gün   SEUL - BUSAN
Yerel saat ile 09:20’de Seul Incheon Havalimanına varış. Pasaport ve bagaj işlemleri ardından transfer ve Busan uçuşu. Busan havalimanına varış ve alanda bekleyen aracımız ile otelinize transfer. Otele yerleşme ve dinlenme molası ardından dünyanın en büyük beşinci, Kore’nin ise en büyük liman kenti olan Busan şehir turu için hareket. İlk durağımız duygulu anlar yaşayacağınız, Kore savaşı şehitlerimizin de yattığı, dünyada sadece bir tane bulunan Birleşmiş Milletler anıt mezarlığı. Şehitlik ziyareti sonrası bölgenin en popüler tepesinde bulunan, içinde 129 metre yüksekliğindeki Busan Kulesini, anıtları, sergileri ve hediyelik eşya mağazası bulunduran Yongdusan parkını görüyoruz. Ardından Kore’nin en büyük deniz ürünleri marketi olan Jagalchi pazarını geziyoruz. Balina eti dahil denizde yaşayan tüm canlıları bulabileceğiniz bu büyük pazardaki satıcılar genellikle güleryüzlü bayanlar. Turumuz, mümkümmel manzarası ile Dalmaji tepesi, ünlü Haeundae Plajı ile devam ediyor. Ardından resmi açılışı ocak 2003 yılında yapılan, yaklaşık 7,5km uzunluğunda, Kore’nin ikinci büyük köprüsü olan Gwangan köprüsü görülecektir. Tur bitimi otele transfer. Geceleme otelinizde.

3. Gün    BUSAN
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen konuklarımız ekstra olarak düzenlenen Gyeongju turuna katılabilir. (100 Euro) Sabah erken saatlerde otobüs ile M.Ö. 57 ile M.S. 996 yılları arasında yaşamış antik Silla Krallığı’nın başkenti olan Gyeongju’ya hareket. Varışı takiben şehir turu. Tur sırasında antik kral mezarlarını barındıran Chonma Royal Tumuli ve Doğu Asya’nın en eski gözlemevi olan Cheomseongdae Observatory’i göreceğiz. Ardından Seokguram Grotto ziyareti. Burası Bulguksa tapınağının da bir bölümü olan, deniz seviyesinden 750mt. yükseklikte doğa içinde, çok özel bir mimariye sahip dini bir yapıdır. Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Seokguram Grotto, içinde budizmin en önemli eserlerinden biri olan görkemli Buda heykelini de barındırıyor. Ardından Golgulsa tapınağını görerek, hava durumuna bağlı olarak uzakdoğu kültürünü yansıtan özel bir gösteri olan Sunmudo Show’u izleyeceğiz.  Tur bitimi Busan'a dönüş. Geceleme otelinizde.

4. Gün   BUSAN - SEUL
Sabah kahvaltı sonrası dünyanın en hızlı trenlerinin başında gelen Kurşun Tren ile Seul’e hareket. Varışı takiben Seul şehir turu. Turumuzda Mavi Ev olarak bilinen Kore başkanlık konutu, Kraliyet Sarayı, antikacıları ve el yapımı, hediyelik eşya satan dükkanları ile ünlü Insadong caddesi, Jogyesa Budist Tapınağı panoramik olarak görülecek yerlerden bazılarıdır. Tur bitimi otele transfer. Otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

5. Gün    SEUL
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen, Kuzey Kore sınırında bulunan Tarafsız Bölge / DMZ turuna katılabilir. (95 Euro) Dünyada iki bölünmüş tek ülke olan Kore’yi bir başka açıdan, Güney ve Kuzey sınırından görebileceksiniz. Son derece güvenli bu askerden arındırılmış tampon bölgeye gittiğimizde burada neler olduğunu hissedecek ve Kore’ye neler olduğunu da anlayabileceksiniz. Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın. Tur sırasında Özgürlük köprüsü, 1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1.7 km uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneli, Dorasan istasyonu,  Gözetleme Merkezi, Imjingak Anıtını ziyaret edeceğiz. Ardından Seul’e dönüş ve serbest zaman. Seul kulesi ve dünyaca bilinen markaları da barındıran ünlü alışveriş bölgesi Meyongdong caddesini görmenizi öneririz. Geceleme otelinizde.

6. Gün   SEUL
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen konuklarımız ile ekstra olarak düzenlenen Kore Kültür Köyü turu için hareket. (55 Euro) Kore hayat tarzı ve kültürünü tanıtmak amacıyla kurulmuş bu köy, yaşayan bir müzedir. Her sosyal sınıfa ait geleneksel yaşantıyı ve mimariyi görebileceğiniz turumuzda Kore el sanatları, halk dansları, evlilik seramonisi gibi çeşitli aktivitelere de şahit olacaksınız. Tur dönüşü birçok hastalığa iyi geldiği, fiziksel ve zihinsel gücü artırdığına inanılan bir bitki olan Ginseng’in üretildiği merkezi geziyoruz. Ardından otele dönüş ve serbest zaman. Alışveriş konusunda yerel ve ilginç ürünler için Itaewon, lüks markalar için Myeongdong, ekonomik fiyatlar için şehrin en büyük alışveriş bölgesi Dongdaemun Market’i önerebiliriz.

7. Gün    SEUL
Sabah kahvaltısının ardından kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra HAN Nehri Tekne Turuna katılabilir. (45 Euro) Tur sırasında Seul’u ve yerel halkın su kenarındaki yaşantısını nehirden görebileceksiniz. Öğleden sonra dileyen konuklarımız ekstra, tema parkı olan Lotte World Adventure turuna katılabilir, Kore’nin en büyük eğlence parkında sınırsızca eğlenebilirler. (65 Euro)  Geceleme otelinizde.

8. Gün    SEUL - ISTANBUL (11 Nisan)
Sabah kahvaltısının ardından havaalanına transfer. Asiana Havayolları tarifeli seferi ile saat 10:20’de Istanbul’a direkt uçuş. Keyifli ve konforlu yolculuk sonrası 16:05'te Istanbul’a varış ve ayrıcalıklı hizmetlerimizin sonu. 

OTELLER

2 Kişilik Odada kişibaşı

Tek Kişilik
Oda Farkı

Çocuk
(02-11 Yaş)

B  KATEGORI
3* Otellerde konaklama

950 Euro
(2.850 TL)

190 Euro
(570 TL)

850 Euro
(2.550 TL)

A  KATEGORI
Luks Otellerde konaklama

1.150 Euro
(3.450 TL)

290 Euro
(870 TL)

1.050 Euro
(3.150 TL)

*Rezervasyon günündeki Euro kuru baz alınacaktır.

04 Mart 2014 tarihine kadar rezervasyon yaptıran misafirlerimize ;
100 Euro indirim veya peşin fiyatına 9 Taksit imkanı

OTELLER

BUSAN

SEOUL

B KATEGORİ
3*

DALMAJI HOTEL,
vb.

BIWON HOTEL,
vb.

A  KATEGORİ
4*

SEA CLOUD HOTEL,
vb.

MARIGOLD HOTEL,
vb.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ :
Asiana Havayolları ile İstanbul / Seul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı direkt uçuşları
Asiana Havayolları ile Seul-Busan ekonomi sınıfı uçuşu
Havalimanı vergileri
Tercih edilen kategori otellerde 2 gece Busan, 4 gece Seul olmak üzere toplam 6 gece kahvaltı dahil konaklama
Alan/otel/alan transferleri
Programda belirtilen panoramik şehir turları ve şehirlerarası transferler
Profesyonel yerel rehberlik hizmetleri
Yurtdışı seyahat sağlık sigortası. 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ :
Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL),
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
Ekstra turlar,
Rehber ve şoför bahşişleri.
Dileyen misafirlerimiz için yerel restoranlarda 6 kez alınacak akşam yemeği farkı 175 Euro / Kişibaşı.

* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 6 ay geçerliliği olan pasaport seyahat için yeterli olup vize gerekmemektedir.

>>>>> DİĞER UZAKDOĞU TURLARIMIZ İÇİN TIKLAYIN <<<<<

Seyahatname, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Satış Ofisi : 0212 246 49 49 - hayal@tivoli.com.tr

Hakkımızda  |  Uçak Arama  |  Promosyon  |  Otel Arama  |  Araba Kiralama  |  Yurtiçi Fuarlar  |  Yurtdışı Fuarlar  |  Yurtiçi Turlar  |  Yurtdışı Turlar  |  Vize Hizmetleri  |  Bize Ulaşın